микрозайм на карту онлайн микро-займы онлайн миг кредит отзывы

Activboard

by Promethean

banner-link.jpg
Promethean
ActivTipy do výuky

Nechte se inspirovat ActivTipy do výuky. 

Na této stránce Vám chceme představovat zajímavé nápady, které můžete využít ve vašem předmětu při výuce s vaší třídou. Budeme zde ukazovat tipy do výuky a také uvedeme návod, jak si jej vytvoříte v ActivStudiu i ActivInspiru. 

ActivTipy jsou publikovány pod licencí Creative Commons - BY-NC-SA, kde autorem je Mgr. Eva Dvořáková, resp. Mgr. Ondřej Bradáč, Profimedia, s.r.o. (není-li uvedeno jinak).


   
Vkládání videa YouTube do předváděcího sešitu
Vkladani YouTube_1.jpg

Náš nový ActivTip je tentokrát zaměřen na vkládání videa z YouTube přímo do Vašich předváděcích sešitů ActivInspire. 

 Editor rovnic
2015_editor_Rovnic_5.jpg

Novým ActivTipem pro ozvláštnění Vašich výukových hodin je rozšíření matematických nástrojů - editor rovnic. Ocení především středoškolští učitelé matematiky, ale nepochybně zaujme i ostatní! 

 Pexeso
pexeso.png

Další tip je pexeso, které je vytvořeno do anglického jazyka. Připraveno je v ActivInspire. Lze si jej upravit na jakýkoliv předmět dle fantazie učitele/učitelky.

flipchart Pexeso

 AZ Kvíz
azkviz.png

Prvním tipem (pravdpěpodbně všem známý) je "AZ kvíz". Vytvořený je pro matematiku v ActivInspire. Lze si ho upravit na jakýkoliv předmět dle fantazie učitele/učitelky.

flipchart AZkviz

 Postupné zobrazení obrázků
minihrad.png

Tento tip je vlastně návod, jak si vytvořit krokovou animaci. Postupné zobrazení obrázků, tak jak potřebujete. Projděte si krok po kroku, jak si ji vytvořit. Materiál je připraven v ActivInspire.  
V Banské Bystici to byli pejskove :-)

flipchart animace

 Kouzelná lupa
minilupa.png

ActivTip "Kouzelná lupa" je pomůcka, jak si vytvořit kouzelnou lupu, která ukazuje, co se schovává pod objektem. V materiálu je krok po kroku vysvětelný postup. Lze si ho opět stáhnout v ActivInspire.  

flipchart Lupa

 Halloween - gif animace
minihalloween.png

Stašidelný ActivTip je vyroben tentokrát pouze v ActivInspire, neboť tento nový software již podporuje gif animace. Najdete zde návod, kde si balíček obrázků a animací k Halloweenské tématice můžete stáhnout, ale i užití těchto animací v různých předmětech. 

flipchart halloween

 4 kroky, jak na interaktivní tabuli - aktualizováno
mini5kroku.png

ActivTip "4 kroky" Vás provede, jak zapojit a zapnout projektor, tabuli a PC, dále jak stáhnout software a nakonec i jak na kalibraci. Tento návod je v  ActivInspire, ale i v PDF pro vytisknutí.  

flipchart 4kroky

pdf 4kroky

 Vánoční přání
minivanoce.png

ActivTip Vánoční je vytovřen jen v ActivInspire. Přáníčko Vám nejen zahraje.


flipchart vanoce

 Odkaz na jinou stránku   
miniprechod.png

ActivTip Odkaz na jinou stránku Vás provede, jak si vytvořit  odkazy na další stránku, poslední či jinou stránku. Tento návod je vytvořen v ActivInspire.


flipchart OkdazNaStranku

 Magický tunel  
mini_tunel.png

ActivTip Magický tunel Vás provede, jak si vytvořit  magický překladač či počítadlo. Lze ho jednoduše vytvořit a působí opravdu magicky. Tento návod je vytvořen v ActivInspire.

flipchart magickyTunel

 Odkaz na webovou stránku
mini_odkazweb.png

ActivTip Odkaz na webovou stránku Vás provede, jak si vytvořit  různé druhy odkazů. Odkazy se využijí do různých předmětů, ale ukázka je vytvořena pro Zeměpis a Ruský jazyk. Návod je vytvořen v ActivInspire.

flipchart odkazNaWeb

Speciální kontejnery
mini_kontejner.png

ActivTip Vás provede, jak si vytvořit takový objekt, který přijímá jen dané objekty. Po přetáhnutí správné odpovědi i zahraje. Hodí se na třídění pojmů, obrázků a do jakéhokoliv předmětu. Ukázka je vytvořena pro Matematiku, ale na konci jsou uvedené i ukázky do Ov, Fy i Bi. Návod je vytvořen v ActivInspire.

flipchart jeden_kontejner

Nastavení pozadí
mini_pozadi.png

ActivTip Vás provede, jak si vytvořit barevné pozadí, které vyhovuje vaší probírané látce. Popsané jsou čtyři metody, jak měnit pozadí (barvou, obrázkem, přechod barev a výběr pozadí z galerie ActivInspire). Ukázka je vytvořena obecně a je již jen ve formátu ActivInspire.


flipchart pozadi_inspire

Změny pozadí a tvorba příběhu
mini_pozadi_pribeh.png

Minule jsme si ukazovali, jak vkládat a upravoavt pozadí, a tak na tento Activtip navážeme a předveme si, jak lze dále s pozadím pracovat. ActivTip je vytvořen ve formátu ActivInspire a lze jej využít hlavně ve výuce české i světové literatury či v dramatické výchově. 

flipchart zmenyPozadi

 

Jak si zaregistrovat ActiVote
mini_vote.png

První ActivTip tohoto školního roku se váže na odpovědní systémy ActiVote. Návod Vás provede, jak si jednotky krok po kroku zaregistrovat. ActivTip je vytvořen již jen ve formátu ActivInspire. Doporučujeme odpovědní jednotky vužít do jekéhokoliv předmětu.

flipchart vote

 

28 video návodů
mini_videa.png

Tennto ActivTip je odkaz na 28 video návodů, jak si vytvořit různé zajímavé triky a fígle v ActivInspire. Prohlédněte si postupně všechna videa a hned si zkuste fígl vvytvořit pro Váš předmět v ActivInspire.

ZDE JE ODKAZ

 

Vlastnosti objektů
mini_vlasnotiobjektu.png

Další ActivTip je pomůcka pro ty, kterří tápou, co vše můžou tvořit s objekty, texty a obrázky. Každý objekt má lištu funkcí a to vše je popsáné v následujícím návodu. ActivTip je vytvořen ve formátu ActivInspire.

flipchart vlastnostiUobjektu

 

Křížovky
mini_krizovka.png

Tento ActivTip je tvorba pana Mgr. Petra Peroutky ze ZŠ Sezimovo Ústí. Najdete zde šablonu, jak autor pojal tvorbu křížovek a přiložil i pěkné instruktážní video, jak šablonu efektivně využívat. Šablona je vytvořen v ActivInspire a video je ve formátu avi.

rar krizovka_peroutka

 

Jak vytvořit otázky 
mini_tvorbaotazek.png

Tento ActivTip vytovřen v návaznosti na ActivTip "Jak si zaregistrovat odpovědní jednotky".  Nyní se můžete seznámit se všemi druhy Activ odpovědních systémů, jak se vkládá otázka v či otázky (test vlastním tempem) v ActivInspire, odlišnosti jednotek a odkazy na celé návody. ActivTip je vytvořen v ActivInspire.

flipchart TvorbaOtazek

 

Odkrývačky 
mini_odkryvacka.png

ActivTip je vytovřen jako návod na tvorbu stránky, jak zajímavě odkrývat obrázek. Jsou zde dvě ukázky a video návod, který si můžete pouštět kolikrát budete chtít, zastavovat a opět pouštět. ActivTip je vytvořen v ActivInspire.

flipchart okryvacky

 

Zvýrazňování slov, slabik, písmen 
mini_slabiky.png

ActivTip je vytovřen jako návod, jak využít nástroje "Výplň" neboli "kyblíček". Ukážeme si, jak je lze všelijak zajímavě využít. ActivTip je vytvořen v ActivInspire.

flipchart kyblik_slabiky

 

Orámování stránek (obohacení knihovny) 
mini_oramovani.png

Dnešní ActivTip je vytvořen opět jako návod. Ukáže Vám, jak si stáhnout z webových stránek výrobce zajímavé orámování stránek, které zpestří Vaší přípravu. V ActivTipu naleznete ukázky i podrobný návod. ActivTip je vytvořen v ActivInspire.

flipchart pozadi_oramovani

 

Pexeso - návod 
mini_navodpexeso.png

Dnešní ActivTip je dlouho očekáváný  návod, jak si vytvořit pexeso. Najdete zde ukázky do výuky a podrobný návod. ActivTip je vytvořen v ActivInspire.

flipchart Pexeso_navod

 

Vítězné práce z ActivConference 2012 
mini_vitezove2012.png

1) Mgr. Jana Zapletalová Cesta do Afriky

2) Mgr. Bronislav Návojský Navojsky_biatlon_

3) Mgr. Radovan Mikeš Fyzika mimo učebnu

4) Mgr. Radka Dosedělová Spolecenstvo

 

Jak odkrývat řešení 
mini_schovanereseni2013.jpg

Další ActivTip je návod pro tvorbu stránky, kde můžete jednoduše shcovat řešení. Najdete zde jak postup jeho vytvoření, tak ukázku z výuky matematiky.

ActivTip "Odkryvání řešeni" je vytvořen v software ActivInspire.!

 

Nekonečná kopie 
mini_nekonecna.jpg

Další ActivTip je návod na tvorbu zajímavých příprav s využitím nekonečné kopie objektů, číslic, písmen.  Najdete zde postup, jak si vytvořit nekonečnou kopii i ukázky z výuky.

ActivTip "Nekonečná kopie" je vytvořen v software ActivInspire.!

 

Dva vzhledy software ActivInspire 
2015_mini_pri_studi.jpg

ActivTip je náhled do dvojího vzhledu software ActivInspire. Zvolte si jeho podobu, tak jak potřebujete a jak to bude vyhovovat Vašim žákům. K dispozici je vzhled "Primary" pro menší děti a vzhled "Studio". Základní rozdíly najdete v ActivTipu.

ActivTip "Dvojí vzhled".